Výlety a okolí

Letní sezona na Klínovci

Trailpark Klínovec-V městských lesích Jáchymova naleznete 22 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 3,3 km dlouhá sjezdová trať. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express.

Na Klínovci je možné také zapůjčit kola-koloběžky, milovníci pěší turistiky můžou vyzkoušet Nordic Walking, Geocaching.

V Božím Daru je pro děti připravena zajímavá Ježíškova cesta, která má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra na radnici v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé.

V okolí se nachází spousta památek jako Uhelna Kovářská, Rozhledna na Klínovci, Vlastivědné muzeum Boží Dar, Šlikovský Hrad nebo Letohrádek v Ostrově.

Zimní sezona na Klínovci

Skiareál Klínovec je největší lyžařský areál v Krušných horách a zároveň patří k nejlepším a nejkvalitnějším areálům v celé České republice. Tradičně SKIAREÁL KLÍNOVEC nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratí všech obtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 80 % zajištěny technickým sněhem.

InterSkiregion Fichtelberg-Klinovec. Interskiregion spojuje německý Fichtelberg s českým Skiareálem Klínovec v jeden komplex ve kterém lze lyžovat na společný skipas. Dopravu mezi areály zajišťuje bezplatný Skibus. Informace ohledně provozu naleznete v jednotlivých areálech.

Napsat komentář